דף הבית
טיולים

 

 

.הר ברקן - העמק הנעלם
הר ברקן מתנשא לגובה של 497 מטר מעל פני הים, כלומר כ- 600 מטר מעל עמק חרוד שלמרגלותיו ומפסגתו נשקפים עולם ומלאו – החרמון, הגליל, הגולן והתבור מצפון, הגלעד והירדן ממזרח, בקעת ג`נין והשומרון מדרום, וגבעת-המורה ועמק יזרעאל ממערב. כאן פורח אירוס הגולן במרץ, וכאן פריחה מרהיבה לאורך כל האביב והקיץ.מהברקן יוצא מסלול בירידה אתגרית ומצוקית הנקרא העמק הנעלם.                 
 
 
מצפור הר אבינדב.
מהנקודה הגבוהה ביותר בגלבוע עומד המצפור, מכאן נשקפים נופי בקעת ג`נין, הרי הגלעד,
עמק בית שאן והירדן, וכן הרמות המזרחיות של הגליל התחתון.
השילוב היפיפה הזה שבין "הארץ הנושבת" למדבר, הוא מהייחודיים בצפון.
 
 
עין מודע.
היפה שבמעיינות העמק, הוא עין מודע, שבין הקיבוצים רשפים ושלוחות. מימיו נובעים בטמפרטורה קבועה
של כ- 24 מעלות, כלומר הם חמימים למדי, והם זכים וצלולים למרות המבקרים הרבים במקום.
מסביב לברכה שולחנות פיקניק וצל נרחב.
 
 
 
נחל יצפור.
ממרומי הר יצפור מסתתר לו נחל יפהפה, הנחל, הנושא גם הוא את השם "יצפור" , משופע בחורש טבעי,
בפריחה עונתית יפה, בעצי חרוב רבים. הטיול כאן מתאים לכל גיל ובכל עונה.
 
 
סובב הר ברקן – גלבוע.
הר ברקן מתנשא לגובה של 497 מטר מעל פני הים ומפסגתו נשקפים עולם ומלאו – החרמון, הגליל, הגולן והתבור מצפון, הגלעד והירדן ממזרח, בקעת ג`נין והשומרון מדרום, וגבעת-המורה ועמק יזרעאל ממערב. כאן פורח אירוס הגולן במרץ, וכאן פריחה מרהיבה לאורך כל האביב והקיץ.
אנו נצא כאן לסבוב קצר סביב פסגת-ההר, נהנה מהנופים המרהיבים, ונשוב לחניון.
 
 
גשר הישנה.
מזרחית לקיבוץ גשר שוכן אתר גשר הישנה. כאן, ממש על גדת – הירדן קיימים 3 גשרי-מעבר עתיקים (רומי, ממלוכי ותורכי) לעבר הירדן. ממש מולנו נצפה מפעלו המונומנטלי של פנחס רוטנברג, האיש ש"חישמל" את א"י באמצעות תחנת החשמל שלו בנהריים באתר מיצג רב רושם המדמה את מפעל החשמל הרוטנברגי, חזיון אור-קולי על תולדות האזור והקיבוץ, ותצפית מרהיבה מזרחה אל עבר הירדן. הכניסה בתשלום.
 
 
ואדי פיראן – נחל תלכיד.

מסלול יפהפה בצפון בקעת-הירדן, שבעונה זו פורח ומרהיב. המסלול האתגרי, כולל ירידה במפלים יבשים, טיפוסים מתונים ונוף מרהיב של נופי בקעת-הירדן הישראלית והירדנית והרי הגלעד שמעבר לגבול. אורכו כ - 3-4 שעות. 

 

הר שאול – שביל התנ"ך.
בדרך נוף הגלבוע, המכונה "הר הקללה" עקב קללתו של דוד את הגלבוע, עולה שביל יפהפה ונופי לפסגה. כינויו של השביל, "שביל התנ"ך", מרמז לספור הקרב המפורסם בין צבא ישראל לפלישתים, שבסופו הטרגי נופל מלך ישראל על חרבו.
 
 
תל יזרעאל – עין יזרעאל.
מעל עמק יזרעאל מתרומם לו תל ארכיאולוגי עתיק יומין שכבר בתנ"ך נודע כמרכז עירוני חשוב. בתל-יזרעאל היה ארמונו של המלך אחאב מלך ישראל ואשתו איזבל. לאחר תצפית יפה נרד מהתל במסלול הליכה קצר (כ- 20 דק` ) לעין-יזרעאל, מעיין אשר גם הוא מופיע בשמו בתנ"ך. המעיין נובע מנקבה יפה, ואמת המים זורמת ממנה לבריכה גדולה, שלצידה שולחנות פיקניק תחת צל אקליפטוסים עבותים.
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

דף הבית אירוח והזמנות סמינר - יום טיולים אטרקציות לקוחותינו הגעה צור קשר סמינריונים גלריה טפסים להורדה